Gömlek Kombinleri başlıklı konu hakkında detaylar ve Gömlek Kombinleri konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Gömlek Kombinleri başlığı altında toplandı.

Gömlek Kombinleri :

 

gomlek-kombinleri-tesettur-mavi

Gömlekler bir bayanın giysi dolabındaki joker parçalardır. Zira gömlekler ile hem günlük bir kombin, hem daha şık mekanlar için kombinler, hem de ofis gibi ciddi ortamlara uygun kombin yapılabilir. Gömlekler hemen hemen her tarza uygun olarak kombinlenebilir. Yani feminen tarza uygun olanlar da, maskülen tarza sahip bayanlar da tarzlarına uygun gömlek kombinleri yapabilirler. Peki Gömlek Kombinleri Nasıl Yapılır? Aslında her moda yazısında söylendiği gibi kişi, öncelikle kendi vücut tipini iyi bilmelidir. Yani vücudunu iyi tanımalıdır. Böylelikle kendisine hangi parçaların daha iyi gidebileceğini, hangi parçaların onu daha kısa veya daha uzun göstereceğini, hangi parçaların daha zayıf veya olduğundan daha iri göstereceğini, hangi tarz kıyafetlerle kusurlarını gizleyebileceğini iyi bilir. Bunları bilmek de şık bir kadın olmanın en temel ve en önemli koşuludur. Gömlek şort kombini yapacak olan bayanlar, eğer bacak boyu kısa ise orta uzunlukta şortlar tercih etmemelidir.

gomlek-kombinleri-kollu

Uzun gömlekler ile şort kombini de kişiyi olduğundan daha kısa gösterebilen bir kombin türüdür. Bu nedenle şort giyildiğinde üzerine daha hafif, açık renkli gömlekler tercih edilmelidir. Gömlekler sade bir şekilde tasarlandığı gibi çeşitli desen ve modellerde de tasarlanmaktadır. Ancak desenli gömlekler giymek büyük dikkat gerektirir. Bunu giymenin incelikleri iyi bilinmelidir. Desenli bir gömlek giyildiği zaman kombinin diğer parçaları daha sade olmalıdır. Zira kombinin büyük çoğunluğunda fazlaca desen kullanılması göz yorar ve bu da kişinin oldukça rüküş bir görünüm almasına sebep olabilir. Gömlekle yapılan bir başka kombin türü elbise ve gömlek ikilisidir. Bu tarz gömlek kombinleri her bayan için uygun olmayabilir. Bu tarz bir kombin yaratmak için vücut ölçülerinin bu kombine uygun olması gerekir. Bu ikiliyi oluştururken elbisenin boyu ile kişinin bacak boyunun orantılı olmasına dikkat edilmelidir.

gomlek-kombinleri-tesettur-haki

Gömleğin rengine, doğru desen kullanımına özen gösterilmelidir. Zira bu ikiliyi uygularken elbise boyunun yanlış olması veya desen biçimleri ve boyutlarının kişinin vücut tipine uygun olmaması gibi durumlar kişiyi olduğundan daha kısa ve olduğundan daha iri gösterebilir. Gömlek ve elbise ikilisi, kısa boylu bayanların pek tercih etmemesi gereken gömlek kombinlerinden biridir. Son yılların modasına uygun olarak artık daracık gömlekler giyilmemelidir. Bunun yerine daha dökümlü, bol, salaş gömlekler tercih edilmelidir. Gömlek giyilirken tamamen dışarı sarkıtılmamalıdır. Mesela dar parça bir jean ile gömlek kombinlendiğinde gömlek ya tamamen içeri sokulmalı ya da belin bir tarafından içe sokulup bir tarafı dışta bırakılmalıdır. Gömlek kombinleri yapılırken bir başka dikkat edilecek hususta kısa kollu gömleklerde kendini gösterir.

gomlek-kombinleri-ekose-1

Kısa kollu gömlekler giyileceği zaman kollar mutlaka bir parça kıvrılmalıdır. Eğer bir etek ile büyük beden gömlek kombin edilecekse, kalın bir kemer kullanılarak şık bir görünüm elde edilebilir. Gömleklerle daha farklı bir kombin oluşturulmak isteniyorsa gömlek bağlama stili uygulanabilir. Gömlekler hafif yukarı kıvrılıp uçları birleştirilerek ortadan bağlanabilir, bu gömlek etek veya skinny jeanlerle kombinlenebilir. Ayrıca böyle bir kombine her türlü ayakkabı da uyum sağlayabilir. Beli ince olan bayanlar yüksek bel bir çan etek ile gömleklerini kombinleyebilirler. Gömlek kombinlerine başka örnekler verecek olursak ekose bir gömlek, skinny jean ile kombinlenebilir. Ancak bu kombinde gömlek içeri sokulmalıdır. Böyle bir kombinde gömleğin kolları biraz kıvrılmalı ve gömleğin üst düğmelerinden ilk bir kaç tanesi açık bırakılmalıdır. Bu kombin şık bir kolye ile de tamamlanmalıdır.

gomlek-kombinleri-tesettur-etek

Denim gömlekler de bayanlar tarafından sıklıkla kullanılan parçalardan biridir. Mesela kısa kollu bir denim gömlek etek uçlarından bağlanıp kullanılabilir. Böyle bir gömlek kısa beyaz bir şort ile kombinlenebilir. Denim uzun kollu bir gömlek giyildiğinde ise kolları bir kaç sıra gevşek bir şekilde kıvrılarak giyilebilir. Böyle bir denim gömlek , şık bir payetli mini etek ile güzel bir kombin oluşturabilir. Özellikle yaz akşamları gezmeye giderken giyilebilecek şık kombinlerden biridir. Hem şık hem de cool bir görünüm oluşturur. Denim gömleklerle yapılabilecek bir başka kombin ise denim gömleğin etek uçlarını bağlayıp, bu gömleği puantiyeli bir etek ile tamamlamaktır. Böyle bir kombini daha farklı kılmak adına, ayakkabı olarak şık bir bot tercihi yapılabilir.

gomlek-kombinleri-ekose

Gömlek Kombinleri Resimleri

 

gomlek-kombinleri-tesettur-cizgiligomlek-kombinleri-beyaz-1gomlek-kombinleri-tesettur-beyaz-1gomlek-kombinleri-beyazgomlek-kombinleri-tesettur-1gomlek-kombinlerigomlek-kombinleri-tesetturgomlek-kombinleri-puanli

benzer kategori içerikleri, Gömlek Kombinleri konusu hakkında bilgiler, Gömlek Kombinleri açıklaması, Gömlek Kombinleri haberi, Gömlek Kombinleri görselleri, Gömlek Kombinleri iletişim, Gömlek Kombinleri bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = three