Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları başlıklı konu hakkında detaylar ve Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları başlığı altında toplandı.

Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları :

Yıllar önce fotoğraf baskılarının, fotojenik olmak için yeterli ve kaliteli olmadığını hepimiz biliyoruz. Ne yazık ki günümüzde fotoğraf baskısı yapılmaz oldu. Artık fotoğraf çekildikten birkaç dakika sonra, birçok sosyal ağlarda paylaşılıp hızla yayılabiliyor.

Flaş testini yapın

Flaşlı fotoğraf çekimi, çok fazla rengi baz aldığından herhangi bir güzellik sorununu çok net vurgulayabilir. Bunun için dışarı çıkmadan önce, deneme amaçlı flaşlı bir fotoğraf çekmek iyi bir fikir olabilir. Bu deneme sonucunda, düzeltmek istediğiniz bir detayı geç olmadan, herhangi bir makyaj ayarlamasını yapmanız için kendinize bir şans vermiş olursunuz.

Cildininizi pudralayın

Cildiniz yağlı olmasa bile, t-bölgenize yani yüzünüzün alın, burun ve çene bölgesine bir pudrayla matlık sağlayabilirsiniz. Işıltılı bir yüz bazen fotoğraflarda yağlı görünebilir, bundan dolayı bu metot onu engelleyecektir.

Kirpiklerinizi yapaylaştırmayın

Çok katmanlı maskara ve hatta yanlış takma kirpikler kullanmak gözlerinizi yorgun gösterir ve fotoğraflarda dikkat çeker. Doğal kirpikler, yapay görünmeyerek kirpiklerinize güzel bir etki kazandıracaktır.

Açınızı iyi ayarlayın

Selfie çekerken, kameranın en uzun kollu olan kişide olması en sağlıklı olandır. Kamerayı yukarıda tutun ve hafif bir açı ile yüzünüzü aşağı bakacak şekilde tutun. Ayrıca, kameraya en yakın olan kişi siz iseniz orantısız olarak daha büyük görünebilirsiniz.

Gülümseme önemli

Kendinizi önce garip hissetseniz de aynanın karşısında gülüş egzersizleri yapın ve farklı ifadeleri deneyerek bolca selfie çekin. Flaştan önce gülüşünüzü mutlaka hazırlayın ve kendinize hem doğal gelen hem de en yakışan gülüşü tekrarlayın.

Kaşlarınızı doldurun

Kaşlar yüzün çerçeve işlevine sahiptir. İyi çerçevelenmiş bir kaş yapısına sahip olmak, fotoğraflarda fark yaratabilir. Kaşlarınızı şekillendirmek için biraz fazladan zaman harcayabilirsiniz. Kaş kalemi yada farı mükemmel miktarda uygulandığında kaşların dolmasını kolay ve doğal hale getirir.

Parlak gözler

Gözünüzün iç köşelerindeki ışıltıyı biraz azaltabilirsiniz. Fotoğrafta her zaman iyi görünmeyebilir. Vurgulayıcı açık tonlu bir kalemle gözlerinizin iç köşelerini matlık vererek aydınlatın. Bu bakışlarınızı daha canlı ve taze görünmesini sağlayacaktır.

Dudaklarınızı çerçeveleyin

Tatilde uzun sohbetler, yemekler ve sürekli bir şeyler içtiğinizden, sadece ruj tek başına yeterli olmayabilir. Bu yüzden rujdan önce dudak kalemiyle bir astar oluşturabilirsiniz. Bu, rujunuzu uzun süre dış etkilerden koruyacak ve daha da etkili görünmesini sağlayacaktır.

benzer kategori içerikleri, Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları konusu hakkında bilgiler, Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları açıklaması, Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları haberi, Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları görselleri, Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları iletişim, Fotoğraflarda güzel çıkma tüyoları bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ fifteen = sixteen