Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir başlıklı konu hakkında detaylar ve Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir başlığı altında toplandı.

Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir :

Nefes ve Meditasyon Uzmanı Nevşah Karamehmet, “Kilo vermek isteyen bir insan buna niyet ettiği anda zihni ona daha az yemek yemesini, daha çok hareket etmesini, bazı gıdalardan uzak durmasını söylüyor. Eğer kişi zihninin dediklerini duymuyorsa bu defa yakın çevresi ‘fazla yeme’ mesajlarıyla yol göstermeye başlıyor. Kişi oralı olup onları da dinlemezse yaşam bir hastalık, bir rahatsızlık gibi daha büyük mesajlar yollamaya başlıyor” diyor ve “isteklerimizin sorumluluğunu aldığımızda hedefe ulaşamama ihtimalimiz zaten yok” diye de ekliyor.

Nefes ve düşünce alışkanlıkları

Kişilerin nefesleri açıldığında kendilerine daha fazla değer verdiğine, öz benlikleriyle uyumlu şekilde huzur ve mutlulukla dolduklarına ve kendilerini oldukları gibi kabul edebildiklerine dikkat çeken Karamehmet, “Kilo problemi yaşayanların onay ihtiyacı olduğunu görüyorum. Örneğin diğerlerinin onlarla ilgili düşünceleri, yorumları anoreksikler için her şeyden önemli. Bu kişiler yaşamlarını dış kaynaklı yaşıyor olmalarından dolayı sevgiye ve beğeniye aşırı ihtiyaç duyuyorlar” diyor.

Anoreksi hastalığına yakalanmış kişilerin tamamının, nefes kapasitelerinin sadece yüzde 20’sini kullandığını ve güçlü eleştiri mekanizmaları nedeniyle kendilerine şefkat duymalarının çok zor hale geldiğini belirten Karamehmet, kilo problemlerinin kaynağında korunma iç güdüsünün yattığına da dikkat çekiyor. Doğru nefes ve düşünce alışkanlıklarıyla bu problemlerinin giderilmesinin daha kolay olacağını belirten Karamehmet, kilo problemi yaşayanlara şu olumlamaları gün içinde tekrarlamalarını öneriyor: “Duygularımla barış ve bütünlük içindeyim. Kendimi seviyor ve onaylıyorum.”

özel içeriğidir.

benzer kategori içerikleri, Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir konusu hakkında bilgiler, Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir açıklaması, Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir haberi, Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir görselleri, Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir iletişim, Kilo sorunları doğru nefes alışkanlıklarıyla aşılabilir bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighty two + = ninety two