Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz başlıklı konu hakkında detaylar ve Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz başlığı altında toplandı.

Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz :

Yeni bir araştırma, yalnızca ev işi yaparak formda kalınabileceğini ortaya koyuyor. Ev işlerinin bol kalori yaktırdığını işaret eden bilimsel veriler elbette yalnızca kadınlar için değil, erkekler için de geçerli. Good Housekeeping Enstitüsü (GHI) toz alma, yerleri süpürme ve banyoyu temizleme gibi ev işlerinin evden çıkmadan kalori yakmak için çok etkili olduğunu ortaya koydu. Araştırma, iki saat yoğun bir şekilde ev işi yapan katılımcıların yaklaşık 600 kalori yaktığını gösteriyor. Bu miktar, 5 km’lik bir koşu sonrası yakılan 374 kalorinin yaklaşık iki katı kadar!

20 dakika boyunca banyoyu temizlemek yaklaşık 100 kalori yaktırıyor.

20 dakika cam temizleyince yakılan kalori miktarı yaklaşık 115.

Eğer 40 dakika boyunca toz alırsanız yaklaşık 200 kalori yakacaksınız.

20 dakika yerleri silmek ise yaklaşık 107 kalori yaktırıyor.

20 dakika ev süpüren katılımcıların yaklaşık 86 kalori yaktıkları tespit edilmiş.

Bundan böyle ev temizledikten sonra keyif kahvenizi içerken gönül rahatlığıyla canınızın çektiği şeyi yiyebilirsiniz. Çünkü bunu hak ettiniz!

benzer kategori içerikleri, Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz konusu hakkında bilgiler, Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz açıklaması, Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz haberi, Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz görselleri, Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz iletişim, Sadece ev işi yaparak kilo verebilirsiniz bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventy seven − 70 =