Maden suyunun ile cilt bakımı başlıklı konu hakkında detaylar ve Maden suyunun ile cilt bakımı konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Maden suyunun ile cilt bakımı başlığı altında toplandı.

Maden suyunun ile cilt bakımı :

Maden suyunu sıhhat açısından bereketli kılan en ehemmiyetli özelliği magnezyum, sodyum, potasyum gibi mineraller açısından zengin olmasıdır. Maden suyunun tüketimi hazmı basitleştirir. Bunun dışında cilde de bir hayli yararı vardır.

Maden suyunun cilde yararları

– Ciltte bir serinleme ve hafifleme sağlar.

– Cildin pürüzsüzlük kazandırır.

– Ciltte olan yağ, toz ve lekeden temizlemesini sağlar.

– Cildi kuvvetlendirir ve gözenekleri sıkılaştırır.

– Yüzde oluşan çizgilere uygulandığında çizgileri eksiltir.

– Cildi derinlemesine pakler.

– Buruşuk yaradılışını yavaşlatır.

– Ciltteki nem balansını kumpaslar.

Maden suyu ile yapabiliceğiniz cilt bakımları

Maden suyu cilt sıhhatine bereketli olan silis parçacıkları da kapsamaktadır. Silika cilde natürel bir parlaklık ve hoşluk katar. Aynı zamanda ciltte alana gelebilecek kararma, koyuluk, iltihaplı sivilce ve bu gibi eş meseleleri giderebilir. Bunun yanında cildin esnekliğine gözetir, ıslatır.

Islatma: Cildinizi arınma mahsulünüzle yıkadıktan sonra pamuğa bir ölçü maden suyu sürüp cildinizi bu pamukla silin ve ardından ıslatıcınızı uygulayın. Ayrıca cildinize uyguladığınız özel bir maske sonrası kullanacağınız maden suyu ile maskenin cildinize olacak bereketlerini de çoğaldırabilirsiniz.

Makyaj arınma: Makyaj arınma malzemeleri kullanmak yerine maden suyu ile makyajınızı arınabilirsiniz. Pamuğa bir ölçü maden suyu döküp suratınızı silebilirsiniz. Bu sayede hem makyajınız arınılacak hem de maden suyunun içerisindeki besleyici mineraller cildinizi canlandıracaktır.

Sivilceler için: Cildinizde sivilceler oluşuyorsa, 1 çay kadehi maden suyu ile 3-4 damla limon suyunu karıştırıp sivilcelerin üzerine sürebilirsiniz.

benzer kategori içerikleri, Maden suyunun ile cilt bakımı konusu hakkında bilgiler, Maden suyunun ile cilt bakımı açıklaması, Maden suyunun ile cilt bakımı haberi, Maden suyunun ile cilt bakımı görselleri, Maden suyunun ile cilt bakımı iletişim, Maden suyunun ile cilt bakımı bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = five