Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta başlıklı konu hakkında detaylar ve Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta başlığı altında toplandı.

Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta :

Henüz yaşamın başındaki çocuklar durmadan büyüme ve ilerleme potansiyeli taşırlar. Çocukluk çağlarının doğru manipülasyonlarla şekillendirilmesi, çocuğun ileriki hayatında daha sağlam adımlar atmasına, vücuduna ve aklına güvenen, hem kendine hem de etrafına maksimum seviyede fayda sağlayan bir fert olmasına katkıda bulunacaktır. Yeşilyurt Açı Koleji Kurucusu Erdan Bayam; daha sıhhatli ve zaferli fertler olmaları için çocuklarda geliştirilmesi gereken en ehemmiyetli üç noktayı özetledi.

Bilme Marifeti Bilimsel Tamlık

Büyüyen teknoloji çağında bilim artık her yerde. Bireyin bilgiye erişmesi kadar, bu bilgiyi paylaşması da çok basit. Bu sebeple bildiklerimizden, bize öğretilenlerden çok, bilmeyi nasıl bileceğimiz ve bu bilgileri nasıl işe koşup nasıl açıklayacağımız daha ehemmiyetli. Yaşantının bir parçası olan bilgi kalıcı ve tesirli olacaktır bu sayede. Misalin minik bir çocuk algoritmayı, karşılaştırmayı, hesaplamayı bir çizgi film planlama programıyla basitçe bilebilir. Bilinen bilgi ne kadar işlevselse o kadar kalıcı olur.

Beden Sıhhati Vücutsal Tamlık

Vücudumuz tüm adale yapısıyla, beyin başta olmak üzere, kullandıkça kapasitesini ve işlerliğini artıran bir mekanizmadır. Biz var oldukça zorunlu olarak bizim yanımızda olacaktır. Bunun için spor şuuru çok minik yaşlarda verilmeli ve sporu yalnızca galibiyet elde etmek için değil, sürecin ehemmiyetli olduğu, sahip olduklarımızın hudutluluklarını ve kapasitesini bildiğimiz ve geliştirdiğimiz bir eğitimin parçası gibi görmeliyiz.

Bakış açısı Ruhsal Tamlık

Sanat ilk çağlardan beri en esas isteklerimizi ve dürtülerimizi anlatma vasıtayı olarak kullanılmıştır. Bir fotoğrafa bakarken ayrıntıda gördüğümüz bir renk her bir fert için değişik öykülerin başlangıcı ya da ortası olabilir. Bir müzik notasında sezdiğimiz duygu paha biçilmez bir yola açılan bir kapı olabilir. Bir heykeldeki anlatım, hayal eforumuzun onda gördüğüdür. Çocuğumuzun sanatsal bakış açısını artırdığımızda ona bir adım sonrasını hayal etme ihtimali veririz. Bu yolla çocuklarımız iyiyi ve hoşu bilinen değil üretilen bir olgu olarak görür ve yaratıcılıklarını hayatın her alanında rahatça kullanabilirler. Sanattan kazanılan estetik, bir matematik sualindeki estetiğe, bir spor dalındaki estetik harekete de dönüşecektir.

benzer kategori içerikleri, Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta konusu hakkında bilgiler, Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta açıklaması, Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta haberi, Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta görselleri, Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta iletişim, Çocuklarda geliştirilmesi gereken 3 nokta bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + two =