Trend Konular kategorisinde yayınlanan Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu başlığı altınd bulabilirsiniz.

Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Patika Fuar A.Ş…

Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Patika Fuar A.Ş. ve OTİAD işbirliği ile bu yıl, 14- 16 Ocak 2016 tarihleri aralarında üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı Fashionist, Türkiye dokuma sektörünü canlandıracak bir ticaret hacmi yaratmayı hedefliyor.

TİM’in (Türkiye İhracatçılar Meclisi) 2014 Ocak –Ekim aralığındaki ihracat rakamlarına bakıldığında hazırlanmış giyimin toplamda 15 milyar 858 milyon dolar iken, 2015 yılının benzer aralığında 14 milyar 180 milyon dolar olduğu ve bir önceki yıla oranla yüzde 10,6 düşüş yaşadığı görülmekte. 

Toplam dokuma ihracat rakamlarının tekrar 2014 Ocak-Ekim aralığında 7 milyar 480 milyon dolar iken 2015’in benzer aralığında yüzde 10,8 düşüşle 6 milyar 669 milyon 900 bin dolar olduğu görülüyor. Tekstil sektöründeki bu düşüş, Ortadoğu’da yaşanan krizin de etkisiyle büyümeye devam ederken, sektör için yeni pazar arayışı fazla daha büyük tartma kazanıyor.

Patika Fuar Genel Müdürü Didem Cılga: ‘’Türkiye dokuma sektörünün yeni pazarı: İran ve Afrika’’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) göre da tescil edilen ve uluslararası fuar takviminde yer alan Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı için 1 yıl baştan başa çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Patika Fuar A.Ş. Genel Müdürü Didem Cılga üçüncü yılında rotasını deniz fazla pazarlara çeviren Fashionist’in sektöre yeni aktörler kazandırmayı hedeflediğini söyledi. Yapılan saha çalışmaları sonucunda bilhassa İran ve Afrika’nın Türkiye pazarına olan ilgisinin sektörü heyecanlandırdığının altını çizen Cılga, Fashionist’in keza bugüne değin Türkiye’de yapılan en büyük alım heyeti çalışmasına da imza attığını belirtti.

Türkiye’nin Abiye, Gelinlik, Damatlık sektörünü dünya genelinde temsilci Fashionist, bu yıl, yeni Pazar arayışlarında İTHİB, İTKİB ve Ekonomi Bakanlığı’nın da desteğiyle ilk önce Ortadoğu’dan Bahreyn, Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt, Ürdün, Filistin, İran, Irak, Lübnan, Umman Sultanlığı almak üzere, Türk Cumhuriyetler’den Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Gürcistan, Güney Amerika’dan Brezilya, Avrupa’dan Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, İtalya, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Karadağ, Afrika’dan Angola, Nijerya, Fildişi Sahili, Gana, Fas, Tunus, Cezayir, Libya, Darı ve Sudan’dan 700’ün üstünde moda profesyoneli ve alıcıyı fuar dahilinde ağırlayacak.
 
İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) da desteklediği Fashionist, 120 marka ve 15 tasarımcıyı, yerli ve yabancı satınalmacılarla bir araya getirerek 300 milyon dolarlık bir hacim yaratmayı hedefliyor.
 
Gelinlik ihracatı yıllık 1,5 milyar USD’a ulaşıyor…
 Fashionist’e dünyanın öbür ülkelerinden gelen satınalmacıların abiye dışarıya en büyük alımı gerçekleştirdikleri gelinlik sektörü, toptan imal yapan firmaların yüzünü güldürecek yenilikleri getiriyor. Özel defilelerle yeni sezonun birincil kreasyonlarının da sergileneceği Fashionist, gelinlik ihracatına da büyük katkı maddesi sağlayacak.

Türkiye genelinde toplam 4000 gelinlik üreticisi bulunuyor. Yılda takriben 900.000 gelinlik ihraç edilirken 2014 yılının Ocak-Kasım aralığında gelinlik ihracatı 10 milyon 070 bin 616 dolar iken 2015 yılının aynı döneminde 13 milyar 283 milyon 309 bin dolar olduğu görülüyor.

Fashionist’e ağırlıklı olarak Türkiye’den Osmanbey’deki Abiye, Gelinlik ve Damatlık firmalarının katıldığını belirten OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş fuarın, özellikle Abiye üretiminin can damarı olan Osmanbey’deki ihracata taze kan getirmeyi hedeflediğini söyledi. Karataş, Kasım sonu itibariyle Osmanbey özelinde 2014 yılında 1 milyar 651 milyon dolar ihracat laf konusu olduğunu belirterek benzer dönem için 2015 yılının Ocak-Kasım aralığında 1 milyar 443 milyon dolarlık ihracatın gerçekleştiğinin altını çizdi. Fashionist’in sektöre kazandıracağı yeni pazarlarla bu rakamların daha da üste çıkacağı öngörülüyor.

Fashionist’in en dikkat çekecek bölümü!
 Abiye, gelinlik ve damatlık pazarının yerli ve tanıdık olmayan markalarına konut sahipliği yapacak Fashionist’in en uyarı çeken bölümlerinden biri ise erkek ve kız çocukları için özel günlerde tasarlanan kıyafetler olacak. Çocuklar için özel kıyafetler tasarlayan Badi Junior, Tugi Kids ve LiaLea markaları bu sene, tasarımlarını Fashionist kapsamında birincil kere fuar katılımcılarının beğenisine sunacak. 
 
 Cılga: ‘’İstanbul, dünyanın sayılı moda başkentleri arasında yer alacak.’’
İstanbul’un dünyanın en kayda değer ticaret merkezinden biri olduğuna uyarı çeken Patika Fuar A.Ş. Genel Müdürü Didem Cılga, Fashinoist’deri beklenti ve hedefleri hakkında şunları söyledi: ‘’Kültürlerin buluşma noktası olan İstanbul, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan, jeopolitik konumu itibariyle dünyada manâlı bir yer tutan, 350 noktadan gönder uçuşa sahip olan ve modanın trendlerinin belirlenmesinde manâlı rol oynayan bir merkez. Bugüne dek 40 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan ve abiye, gelinlik ve damatlık alanında dünya trendlerini belirleyen Fashionist fuarı kapsamında İstanbul’u Milano, Paris, New York, Londra gibi dünyanın sayılı moda başkentleri aralarında konumlandırmayı hedefliyoruz. Türkiye tekstil ve konfeksiyon sektörünü uluslararası pazarda temsil eden Fashionist, tüm yerli ve tanıdık olmayan moda profesyonellerini buluşturan bir organizasyon. Bu yıl da yeniden 25 bin ziyaretçiyi Fashionist çatısı aşağı bir araya getirerek önemli bir ticaret hacmi oluşturmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda bugüne değin Türkiye’de üretilmiş en büyük alım heyeti çalışmasını yaptık. Dünya konjonktürünü ve içinde bulunduğumuz genel ortamı göz önüne alarak yeni pazarlara açılmayı hedefledik. Ocak ayından beri tüm dünyada 120 bin davetiye ve broşür dağıtımı yaptık. Abiye, gelinlik, damatlık modası ile ilgili dünyada öne meydana çıkan tüm yayınlarda Ocak ayından beri haber ve bildiri çalışmaları yaptık. Tarih itibariyle iç pazara da hitabeden Fashionist’in dünyadaki en önemli fuarlar aralarında yer almasını sağladık. Bütün sektör profesyonellerini Fashionist’e bekliyoruz.’’ dedi.
 

OTİAD Başkanı İlker Karataş: Dev bir organizasyonu hayata geçiyoruz
OTİAD Idare Heyeti Başkanı İlker Karataş bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek Fashionist’16 zarfında şunları söyledi: ‘’Ilk iki yılında yoğun emeklerle Patika Fuarcılık meslek birliğiyle yaptığımız Fashionist, hem tekstil sektörü keza de İstanbul için gurur verici bir başarı ile neticelendi.  İstanbul’un bir ticaret merkezi olması ve manâlı geçiş yolları üstünde bulunması nedeniyle büyük ilgi gören Fashionist, 3. yılında da dünyanın o kadar çok ülkesinden alıcıları ağırlamaya hazırlanıyor. Yeni Pazar arayışlarında İTHİB, İTKİB ve Ekonomi Bakanlığı’nın da desteğiyle, ilk kez İran almak üzere Afrika, Türk Cumhuriyetler, Balkanlar ve Ortadoğu pazarlarına ulaşılarak tekstil sektörünün lokomotifi olan Osmanbey’i dünyanın bambaşka noktalarıyla buluşturacak bir organizasyonu daha hayata geçiriyoruz. Markalaşıp, imal dönemlerimizi dünya ile senkronize ettiğimizde, abiye, gelinlik, damatlık firmalarımız eşsiz tasarımları, üretimdeki hızları ve kalite-emniyet konularında dünya platformunda adalet ettiği yeri alma yolunda çabucak ilerliyor. OTİAD olarak Osmanbey’de yer alan 4000’e yakın işyeri ile dokuma pazarını temsil eden bir sivil toplum kuruluşuyuz. Birlikteliğimizden doğan bu gücü, Fashionist ile buluşturarak markalaşma yolunda daha sağlam adımlar atmaya devam ediyoruz. Abiye, Gelinlik ve Damatlık sektöründe dünyanın önde gelen organizasyonu olma yolunda güçlü ve belirlenmiş adımlarla ilerlerken 3. yılımızda da modanın profesyonellerini Fashionist’e bekliyoruz.’’

{Makaleler} kategori içerikleri, Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu konusu hakkında bilgiler, Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu açıklaması, Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu haberi, Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu görselleri, Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu iletişim, Fashionist, 300 milyon dolar hedef koydu bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − fourteen =